Archiv rubriky: Nezařazené

Better Comments Manager

plugin Better Comments Manager vám umožní jednodušeji odpovídat na komentáře přímo v administraci vašeho blogu. na rozdíl od zajímavého Absolute Comments funguje pod wpmu. dalším rozdílem je, že better comments manager přidá vlastní záložku pro komentování, kdežto absolute comments se „zabydlí“ přímo ve vašich komentářích. pro běžný wordpress je tedy možné doporučit spíše absolute comments, pod wpmu funguje pouze better comments manager (tedy uživatelé blog.o106.com).

oba tyto pluginy fungují prakticky stejně – umožní vám přímou odpověď na komentář pomocí administračního rozhraní a ajaxu. zobrazí vám rovněž všechny odpovědi na jeden konkrétní komentář, resp. k jednomu článku.

pozor – oprava: absolute comments se mi nepodařilo rozjet ani na nových verzích běžného wordpressu. doporučuji bezproblémový better comments manager.

(klikni)

Custom smileys – klikací smajlíky pro WordPress

chcete mít v komentářích a v psaní příspěvku výběr klikacích smajlíků ? jednoduše obrázky smajlů, stačí kliknout a už jsou v komentáři, nebo článku. aktivujte si plugin Custom smileys. pro psaní příspěvků funguje všem, pro komentáře jsou implementovány zatím pouze do základní šablony. zájemci, napište do komentářů, pro které šablony byste smajlíky také chtěli.

😎 :angel: :rose: :sos: :nigga: 😀 👿 😆

tip – chcete-li mít smajlíky při psaní příspěvku nahoře vedle editačního okénko, chytněte panýlek Smilies a přesuňte jej nahoru na požadované místo myší.

Embedded Video with Link

aktivujte si plugin Embedded Video with Link a vkládejte pohodlně videa z youtube, google video, metacafe a dalších do svých stránek. po aktivaci pluginu se vám v editoru pod záložkou publikovat objeví malá televizka. klikněte na ni, vyberte z jakého serveru video pochází a vložte ID videa. v případě youtube to bude např. lyjq9RJ-_yM – ty zběsilé znaky za rovnítkem. příklad:

[youtube lyjq9RJ-_yM]

WP-Sticky

plugin wp-sticky můžete použít pro příspěvek s uvítací zprávou pro vaše návštěvníky, nebo pro ohlášení novinky, změny na vašem webu či upozornění pro čtenáře nebo členy. po aktivaci jej najdete v nastavení (sticky) a především v publikovat – psaní příspěvku (úplně dole vpravo). když vyberete možnost announcement, příspěvek zůstane nehledě na datum a čas stále nahoře nad ostatními příspěvky, tedy návštěvníkovi na očích. pokud jej již nebudete chtít nechat zobrazovat nahoře, přepnete jej na stejném místě na normal.

sticky nálepky

DivShare Uploader

aktivujete-li si DivShare Uploader, váš blog se stane bezedným úložištěm všech dat, které nahrajete na web. pomocí pluginu divshare uploader nenahráváte své soubory na omezené diskové místo (50 mb), ale přímo na servery divshare.com. stahování souborů bude navíc bleskurychlé :good: aktivujte si tento plugin a vytvořte si na divshare konto. po aktivaci konta přes email běžte na stránku account, kde si necháte (vpravo dole) vygenerovat pomocí wordpress uploader key kód. ten vložíte do pluginy > divshare uploader key a v publikování najdete již možnost nahrávání přímo přes divshare ! :bravo: použití je velmi rozmanité (obrázky, video, zip..) a pohodlné. jednoduše můžete uploadovat rovněž vícero souborů najednou. good luck ! 😉

WP-Picasa

chcete do svého blogu zakomponovat fotogalerii ? není nic lehčího ! máte email u google ? pokud ne, rychle jej vytvořte. plugin wp-picasa lehce zařídí, aby se vaše fotografie či obrázky do blogu uložené na webu google picasa zobrazovaly ve vašem blogu. co je na tom tak skvělého ? jednoduchá správa fotografií pomocí programu v počítači, nahrátí fotek či obrázků na web a jejich zobrazení na blogu. je to jednoduché – pokud již máte u googla email, „doregistrujte“ se pro picasu na picasa.google.com a nahrajte své fotky (buď přímo přes web, nebo pomocí staženého prográmku – to je lepší pro častější prezentování rozsáhlejších galerií). aktivujte si plugin wp-picasa a v nastavení > wp-picasa vložte do pole Accounts of Picasa Web Album své uživatelské jméno u google. tedy pokud je váš email edvard@gmail.com, vepište jen edvard. nastavte dle potřeby a uložte pomocí OK. použití: při publikování přepněte z editoru na kód, kde se objeví tlačítko WP-Picasa. klikněte na něj a vyberte požadovaný obrázek. je to vcelku jednoduché 😉

cerna-ovce.jpg

MyDashboard

MyDashboard plugin vám umožní upravit si přihlašovací nástěnku administrace – můžete vložit např. rss oblíbených stránek, statistiky webu atd. Jednotlivé moduly se dají přesouvat dle libosti a vašeho estetického cítění 😉

klikni: MyDashboard screenshot skrýnšot :-)

TinyMCE Advanced

pokud vám nestačí původní wysiwyg editor a chcete využívat sofistikovanějšího rozhraní pro psaní příspěvků na svém blogu, použijte plugin TinyMCE Advanced. tento zajímavý plugin kombinuje 16 podpluginů a dává vašemu psaní nový rozměr.

plugin si uzpůsobíte v záložce správa >> tinymce advanced – zde máte možnost přidat či odebrat funkce vašeho editoru. na téže záložce v language settings si můžete aktivovat češtinu.

klikněte pro zvětšení: plugin tiny mce advanced